Sıvı Etilen Konsantresi

Güvenli bir şekilde narenciye, muz, armut, domates, avokado ve tütün yetiştirmek sıvı etilen konsantresi sayesinde mümkün. Üreticilerin en çok zorlandıkları dönemlerde hayat kurtarıcı bir seçenek olarak karşılarına çıkan bu karışım, herhangi bir şekilde meyve ve sebzelere zarar vermeden istenilen olgunluğa gelmelerini sağlar.

Hasat zamanından sonra soğuk odada bekleyen ürünlere etilen karışım uygulanarak olgunlaşmaları sağlanabilir, topraktan alınan verimin aynısını deneyimlenebilir. Katkı maddesine ihtiyaç duymadan, sofralara en taze ve doğal ürünleri sunmak şimdi sıvı etilen konsantresi ile hayal olmaktan çıkıyor.
 

Sıvı Etilen Nedir?

Etilen gazının sıvı hali olarak tanımlanabilecek olan sıvı etilen daha çok meyve ve sebzelerin olgunlaşmasında görev alır. Genellikle belirli ürünlerde kullanılan etilenin, aynı zamanda sarartma işlevi de bulunur. Bu nedenle her üründe kullanılması önerilmez. Kullanım dozlarına da dikkat edilmesi gerekir.
 

Sıvı Etilen Konsantresi Hangi Ürünlere Kullanılır?

Gıda sektörünün aranan isimlerinden biri olan sıvı etilen konsantresi, genellikle meyvelerde ve tütün ürünlerinde kullanılır. Narenciye gibi turuncu kabuklu meyvelerden muza, armuttan avokadoya kadar tüm ürünlerinizde kullanabilirsiniz. Domates ve tütünde de etkili olan madde, aynı zamanda tütünlerin sararmasına da büyük bir katkı sağlar. Depoda bekleyen ya da sevkiyatta olan ürünlerinizin istediğiniz olgunluğa erişmesini sağlamak için sıvı etilenden yardım alabilirsiniz.
 

Sıvı Etilen Konsantresi Nasıl Kullanılır?

Olgunlaştırmak ya da sarartmak istenilen ürünlerde sıvı etilen konsantresi kullanılabilir. Her ürün başına belirli miktarda sıvı yüklenmesi yapılması yeterli olur. Bu işlem sırasında oranlamaları ürün miktarınıza göre yapabilir, işlem sonrasında kalan sıvı etileni sonraki uygulama için saklayabilirsiniz. Sıvı etilen kullanımına özel cihazlardan serpiştirme esnasında yardım alabilir, bu sayede amacınıza çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

10 Yılı Aşkın  Tecrübemizle Her Zaman Yanınızdayız.
7/24 Teknik Servis
0 242 528 50 01